KONTAKT

  Skontaktuj się z nami

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych dla celów kontaktowych.

  Stan surowy zamknięty

  Budowa stan surowy zamknięty

  Półmetek w budowie naszego wymarzonego domu jest osiągnięty wraz z ukończeniem etapu stanu surowego zamkniętego. Głównymi robotami jakie jako Liberum Energy realizujemy na tym etapie są: wstawienie okien, drzwi, a także zamontowanie bramy garażowej. Jeżeli chcemy, aby nasz dom był energooszczędny to pamiętajmy, że oprócz dobrych parametrów okien i drzwi kluczową sprawą jest dobry montaż.

  Wyślij  zapytanie do Nas, a  my przygotujemy indywidualną wycenę dla Ciebie,  która będzie obejmowała materiały z bardzo dobrymi parametrami i montaż, który gwarantuje, że Twój dom będzie energooszczędny i pozwoli się cieszyć niskimi kosztami eksploatacji przez wiele lat.

  Co dokładnie obejmuje etap budowy do stanu surowego zamkniętego?

  Dla  wielu inwestorów zamkniecie budynku wiąże się jedynie  z montażem okien, drzwi i wykonaniem  poszycia dachu. Natomiast na tym  etapie wykonujemy również izolację stropu/ płyty podłogi, która jest na gruncie i wykonujemy wylewkę, która stanie się podkładem podłogowym. Sam podkład powinien  być wytrzymały i trwały, dlatego że każde wypaczenie, które powstanie później, na etapie mieszkania w budynku będzie wiązało się z bardzo kosztownymi remontami i demontażem podłogi. Najczęściej wylewka jest cementowa lub anhydrytowa.

  Montaż okien i drzwi zewnętrznych wymaga oprócz dużego doświadczenia od ekipy budowlanej również w wielu przypadkach ciężkiego sprzętu, który pomaga w ustawianiu dużych połaci szyb. Okna i drzwi powinny być bardzo dobrze zaizolowane tak, żeby nie powstały mostki termiczne, przez które ucieka z domu ciepło. Jeżeli chcemy mieć niskie rachunki za ogrzewanie to powinniśmy zwracać uwagę na parametry okien i drzwi. Parametrem, który podają  producenci jest współczynnik przenikania ciepła. Dla okien  ten współczynnik powinien być niższy niż 1.1 W(m2K), a dla drzwi zewnętrznych poniżej  1.5. Producenci dostarczają już stolarkę okienną o dużo niższym współczynniku,  ale tutaj też warto zrobić kalkulację czy potencjalne oszczędności na ogrzewaniu zrekompensują dużo wyższy koszt zakupu okien.

  W przypadku kiedy garaż jest w bryle budynku to razem ze stolarką okienną montowana jest brama garażowa. Możemy zdecydować się  na bramę segmentową wraz z napędem i ociepleniem, która obecnie stanowi chyba najpopularniejsze rozwiązanie wśród inwestorów. Koszt takiej bramy to około  5000  zł.

  Stan surowy zamknięty

  Istotne elementy przy budowie stanu surowego zamkniętego?

  Kończąc ten etap budowy dochodzimy do około 50% zaplanowanego na inwestycję budżetu. Na tym etapie bardzo ważne jest skupienie się na jakości wykonania robót i dobrych materiałach niż poszukiwaniu wszędzie oszczędności. Błędy, które później będzie trzeba by poprawiać są bardzo kosztowne.

  Inwestorzy najczęściej chcą zakończyć ten etap przed zimą. Wykonanie tego etapu, przy wcześniej zamówionej stolarce powinno trwać około miesiąc.

  Skontaktuj się z nami, żeby uzyskać indywidualną wycenę na kompleksowe wybudowanie domu do stanu surowego zamkniętego. Do każdego projektu podchodzimy z bardzo dużym zaangażowaniem, bo wiemy, że dla dom który budujemy będzie najważniejszym miejscem dla całej rodziny.

  Jesteśmy firmą budowlaną realizująca budowę domu nawet do etapu pod klucz. Działamy na terenie Grodziska Mazowieckiego,  Żyrardowa,  Sochaczewa, Mszczonowa,  Pruszkowa,  Błonia, Ożarowa Mazowieckiego i inny miejscowości  między Warszawą, a Łodzią.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych dla celów kontaktowych.

   man