Przygotowanie dokumentacji i zebranie pozwoleń
W Liberum Energy wiemy, że bardzo często inwestorzy nie mają czasu, ale też wiedzy jakie pozwolenia muszą uzyskać przed startem budowy, dlatego postanowiliśmy wprowadzić usługę, w której to nasi pracownicy zajmują się przygotowaniem dokumentacji do budowy domu za Ciebie. Skontaktuj się z nami, żeby otrzymać indywidualną wycenę – KONTAKT.
Jeżeli jednak chcesz sam zgromadzić dokumenty do budowy domu to poniżej jest pełna instrukcja jak to zrobić.
Zanim przystąpisz do wzniesienia fundamentów powinieneś załatwić jeszcze mnóstwo spraw związanych z pozwoleniami i dokumentacją. Gromadzenie niezbędnych dokumentów dobrze jest rozpocząć kilka miesięcy przed planowanym „wbiciem pierwszej łopaty” na miejscu budowy.
Dokumenty, które powinieneś przygotować:
- Wypis i wyrys z planu zagospodarowania przestrzennego.
- Warunki przyłączenia mediów: wody, kanalizacji, prądu i gazu. Te dokumenty otrzymasz w gminie, gazowni i zakładzie energetycznym.
- Możesz potrzebować również mapy lokalizacyjnej z urzędu geodezji.
- Wypis z księgi wieczystej – pamiętaj, że jest ważny tylko przez miesiąc.
- Mapa do celów projektowych przygotowana przez geodetę.
- Projekt domu. Ty decydujesz czy kupisz projekt gotowy czy indywidualny. Projekt indywidualny jest zazwyczaj droższy niż gotowy, ale dzięki niemu Twój wymarzony dom będzie idealnie skrojony na potrzeby Twojej rodziny. Dzięki temu za trochę wyższą cenę otrzymasz większy komfort, a bardzo często również oszczędności na etapie budowy domu.
- Projekt zagospodarowania terenu przygotowany przez architekta. Projekt określa granice działki, obrys, usytuowanie domu, sieci uzbrojenia, układ komunikacyjny, sposób oczyszczania ścieków i układ zieleni.
- Uzyskanie warunków technicznych dostawy mediów – prąd, gaz, wodę oraz ścieki. Architekt powinien przygotować dokumenty do ZUDP, a ZUDP wystawić opinię.
To już prawie koniec. Pozostaje złożyć wniosek wraz z załączonymi dokumentami:
- Warunki techniczne dostawy mediów
- Wypis z rejestru gruntów dla Twojej i sąsiednich działek
- Oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane
- Cztery egzemplarze projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi opiniami, pozwoleniami i uzgodnieniami
- Decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (nie zawsze jest wymagana)
Dokumentów do przygotowanie trochę jest, ale pamiętaj, że celem jest Twój wymarzony dom. Jeżeli uważasz, że nie chcesz mieć całej papierologii na swoich barkach to możesz zostawić to nam. Zrobimy to w bardzo rozsądnej cenie i pewnie dużo szybciej, bo mamy stały kontakt z lokalnymi geodetami i urzędami.
Mamy doświadczenie w uzyskiwaniu pozwoleń na budowę w Grodzisku Mazowieckim, Mszczonowie, Żyrardowie, Brwinowie, Pruszkowie, Błoniu, Sochaczewie i wielu ościennych gminach.